OFICJALNIE: Athletic Club potwierdził odejście Iñigo Martíneza

OFICJALNIE: Athletic Club potwierdził odejście Iñigo Martíneza fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Athletic Club

FC Barcelona jakiś czas temu doszła do porozumienia z Iñigo Martínezem. Teraz Athletic Club oficjalnie potwierdził jego odejście.

Klub, który słynnie ze stawiania na piłkarzy o baskijskich korzeniach, bardzo dba o to, aby współpraca trwała jak najdłużej. Proces wyszkolenia następców jest bowiem długotrwały.

Iñigo Martínez to bez wątpienia kluczowy zawodnik „Lwów” i w związku z tym przedstawiono mu ofertę przedłużenia umowy. Ta jednak ku niezadowoleniu władz została odrzucona.

Środkowy defensor był kuszony przez Atlético Madryt czy Inter Mediolan, ale jemu samemu najmocniej zależało na dołączeniu do FC Barcelony.

W tym celu Hiszpan zgodził się na bardzo ryzykowaną operację. Nie wiedząc, czy sternicy LaLigi w ogóle zezwolą na transfer, zobowiązał się do gry na Camp Nou.

Katalończycy zabezpieczyli przyszłość stopera poprzez specjalny zapis. W przypadku „nie” po stronie organizatora rozgrywek musieliby oni wypłacić mu odszkodowanie. Polegałoby to na tym, że po znalezieniu drużyny mistrz Hiszpanii pokrywałby ewentualną różnicę w przyszłej pensji.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że to nie będzie konieczne. LaLiga ma zatwierdzić plan rentowności.

Dzisiaj Athletic Club oficjalnie potwierdził odejście Martíneza, który kończy swój pobyt na 177 występach i wygranym Superpucharze Hiszpanii.

Z „Blaugraną” zwiąże się on do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Welcome to the jungle”. Kibice Legii Warszawa pokazali klasę „Welcome to the jungle”. Kibice Legii Warszawa pokazali klasę 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy