OFICJALNIE: Jakub Czerwiński wypada z gry na cztery miesiące

OFICJALNIE: Jakub Czerwiński wypada z gry na cztery miesiące fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piast Gliwice

Piast Gliwice potwierdził, że Jakuba Czerwińskiego czeka długa przerwa w grze.

28-letni środkowy obrońca doznał urazu kolana na jednym z treningów. W jego trakcie defensor pechowo zderzył się z innym zawodnikiem. Wiadomo już, że kontuzja wyeliminuje go z gry na kilka miesięcy. Wkrótce przejdzie on operację.

- W poprzednim tygodniu Kuba doznał kontaktowego urazu kolana ze zwichnięciem rzepki. Po konsultacji w Barcelonie podjęto decyzję o zabiegu operacyjnym. Liczymy, że szybko wróci do gry, ale minimalny okres przerwy to około cztery miesiące - powiedział Grzegorz Biliński, fizjoterapeuta Piasta.

To fatalna informacja dla mistrza Polski. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, od początku sezonu Czerwiński wystąpił już w ośmiu meczach. Strzelił w nich dwa gole. W poprzednim sezonie obrońca opuścił z kolei tylko dwie kolejki Ekstraklasy.

W pięciu dotychczasowych spotkaniach ligowych Piast zdobył osiem punktów i zajmuje piąte miejsce w ekstraklasowej tabeli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy