OFICJALNIE: Jens Gustafsson odebrał statuetkę

OFICJALNIE: Jens Gustafsson odebrał statuetkę fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Pogoń Szczecin

Jens Gustafsson, szkoleniowiec Pogoni Szczecin, odebrał nagrodę dla trenera października w Ekstraklasie.

Jens Gustafsson rolę pierwszego szkoleniowca Pogoni Szczecin pełni od czerwca poprzedniego roku i dotychczas spisuje się naprawdę dobrze. Na ławce „Portowców” zasiadał jak dotąd 61 razy i uzyskał średnią 1,72 punktu na spotkanie.

Za wyniki, które jego drużyna osiągnęła w październiku, Szwed otrzymał swoją pierwszą nagrodę dla trenera miesiąca. Szkoleniowiec zasiadający na ławce Pogoni ostatni raz takiego wyróżnienia doczekał się w grudniu 2020, kiedy to nagrodzony został Kosta Runjaić.

Dopiero pokonanie w lidze Lecha Poznań (5:0), Ruchu Chorzów (3:0), Jagiellonii Białystok (2:1) oraz zanotowanie remisu z Piastem Gliwice (0:0) sprawiło, że ta statuetka powędrowała na Pomorze Zachodnie pierwszy raz od prawie trzech lat.

Trenera miesiąca wybierają spośród siebie szkoleniowcy zespołów Ekstraklasy. W tym sezonie wyróżnieni wcześniej zostali Waldemar Fornalik (KGHM Zagłębie Lubin), Adrian Siemieniec (Jagiellonia Białystok) oraz Jacek Magiera (Śląsk Wrocław).

Gustafsson stał się 28. trenerem, który został w ten sposób wyróźniony. W roli szkoleniowca „Portowców” ta sztuka udała się tylko Koście Runjaiciowi, który zdobywał tę nagrodę aż cztery razy.

Pogoń, która obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli, najbliższy swój mecz rozegra już jutro, a jej rywalem będzie Górnik Zabrze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy