OFICJALNIE: Jérémy Ménez zaskoczył transferem do Ligue 2

OFICJALNIE: Jérémy Ménez zaskoczył transferem do Ligue 2 fot. Club America
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Paris FC

Do dość zaskakującego transferu doszło na zapleczu francuskiej ekstraklasy. Piłkarzem Paris FC został Jérémy Ménez.

32-letni skrzydłowy od 29 sierpnia pozostawał bez pracodawcy po rozstaniu z meksykańskim Club América. W związku z tym mógł swobodnie szukać sobie klubu w Europie. Ostatecznie jednak najwidoczniej brakowało ofert z najwyższych klas, gdyż piłkarz związał się z drugoligowym francuskim Paris FC.

Ménez ma pomóc klubowi w utrzymaniu się w Ligue 2, gdyż drużyna fatalnie rozpoczęła sezon i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli z dwoma punktami zgromadzonymi w ośmiu meczach. To zdecydowanie poniżej oczekiwań rozbudzonych dobrym poprzednim sezonem, gdy awans do Ligue 1 został przegrany dopiero w play-offach po zajęciu czwartej lokaty w tabeli ligowej.

W komunikacie Paris FC podkreślono, że dla Méneza jest to powrót do regionu, gdyż w Paryżu grał już jako junior w latach 1995-2000 dla akademii CFF Paris i w latach 2011-2014 w Paris Saint-Germain.

Na szerokie wody 24-krotny reprezentant Francji wypłynął w Sochaux, z którego wykupiło go AS Monaco. Potem występował w Romie, wspomnianym PSG, Milanie, Bordeaux, Antalyasporze i od 2018 roku w Américe.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy