OFICJALNIE: João Félix w Atlético Madryt. Wielki transfer stał się faktem!

OFICJALNIE: João Félix w Atlético Madryt. Wielki transfer stał się faktem! fot. Atletico Madryt
Mateusz Michałek
Źródło: Atletico Madryt I Benfica

João Félix został piłkarzem Atlético Madryt, z którym podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku.

Hitowa przeprowadzka Portugalczyka została potwierdzona zarówno przez Benficę, jak i Atlético. Całkowita kwota transferu wyniesie 126 milionów euro. Pieniądze te trafią na konto lizbończyków w ratach. Pierwsza z nich ma opiewać na 30 milionów. Zaledwie 19-letni Felix stał się więc jednym z najdroższych piłkarzy w historii futbolu, bijąc oczywiście rekordy Atlético oraz Benfiki.


Młody atakujący w przeszłości przez kilka lat szkolił się w FC Porto. Do Benfiki trafił w 2015 roku, a miniony sezon był dla niego pierwszym pełnym wśród seniorów. Niezwykle utalentowany zawodnik zakończył go z 43 występami, 20 bramkami i 11 asystami na koncie. Felix błyszczał zarówno na rodzimym podwórku, jak i w Lidze Europy.

W czerwcu 19-latek zadebiutował w pierwszej reprezentacji Portugalii, pojawiając się na murawie w meczu turnieju finałowego Ligi Narodów ze Szwajcarią (3:1).

Felixem interesowało się wiele czołowych europejskich klubów. Najbardziej konkretne okazało się Atlético, które widzi w nim następcę Antoine'a Griezmanna.

To drugi transfer potwierdzony dzisiaj przez madrytczyków. Wcześniej szeregi Atlético zasilił Héctor Herrera.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy