OFICJALNIE: João Félix w Atlético Madryt. Wielki transfer stał się faktem!

OFICJALNIE: João Félix w Atlético Madryt. Wielki transfer stał się faktem! fot. Atlético Madryt
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Atletico Madryt I Benfica

João Félix został piłkarzem Atlético Madryt, z którym podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku.

Hitowa przeprowadzka Portugalczyka została potwierdzona zarówno przez Benficę, jak i Atlético. Całkowita kwota transferu wyniesie 126 milionów euro. Pieniądze te trafią na konto lizbończyków w ratach. Pierwsza z nich ma opiewać na 30 milionów. Zaledwie 19-letni Felix stał się więc jednym z najdroższych piłkarzy w historii futbolu, bijąc oczywiście rekordy Atlético oraz Benfiki.


Młody atakujący w przeszłości przez kilka lat szkolił się w FC Porto. Do Benfiki trafił w 2015 roku, a miniony sezon był dla niego pierwszym pełnym wśród seniorów. Niezwykle utalentowany zawodnik zakończył go z 43 występami, 20 bramkami i 11 asystami na koncie. Felix błyszczał zarówno na rodzimym podwórku, jak i w Lidze Europy.

W czerwcu 19-latek zadebiutował w pierwszej reprezentacji Portugalii, pojawiając się na murawie w meczu turnieju finałowego Ligi Narodów ze Szwajcarią (3:1).

Felixem interesowało się wiele czołowych europejskich klubów. Najbardziej konkretne okazało się Atlético, które widzi w nim następcę Antoine'a Griezmanna.

To drugi transfer potwierdzony dzisiaj przez madrytczyków. Wcześniej szeregi Atlético zasilił Héctor Herrera.


Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy