OFICJALNIE: Jordan Stevens zawieszony na SZEŚĆ tygodni. Dotkliwa kara dla piłkarza Leeds United!

OFICJALNIE: Jordan Stevens zawieszony na SZEŚĆ tygodni. Dotkliwa kara dla piłkarza Leeds United!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Leeds United | Sky Sports

Jordan Stevens nie może przez najbliższe sześć tygodni przebywać na obiektach Leeds United oraz kontaktować się ze sztabem klubu z powodu zawieszenia przez The FA za obstawianie meczów piłkarskich.

19-letni pomocnik dopuścił się naruszenia obowiązujących zasad poprzez zawieranie zakładów sportowych, które są całkowicie zakazane zawodowym piłkarzom występujących na Wyspach Brytyjskich.

Młody zawodnik przyznał się do zarzuconego mu czynu i został ukarany sześciotygodniową dyskwalifikacją przez The FA.

Władze Leeds United zaakceptowały tę sankcję i jednocześnie wyraziły swojego głębokie niezadowolenie z faktu wymierzenia takiej kary utalentowanemu graczowi przez Angielski Związek Piłki Nożnej.

- Doceniamy znacznie roli The FA w ochronie integralności rozgrywek, ale jesteśmy jednocześnie ogromnie rozczarowani wyborem nałożonej sankcji, która uniemożliwia młodemu piłkarzowi wzięcie udziału w jakichkolwiek zajęciach związanych z piłką nożną w tak krytycznym okresie jego kariery. Uważamy, że ta kata jest nieproporcjonalna do niemądrego zachowaniu nasze zawodnika. Szczególnie rozczarowuje nas fakt, że decyzję o jego zawieszeniu podjęli dwaj byli zawodowi piłkarzy, którzy mieliśmy nadzieję, że lepiej zrozumieją konsekwencje wydawania takich decyzji - powiedział Angus Kinnear, dyrektor generalny klubu.

Warto wspomnieć, że za podobne przewinienie karę otrzymał także Yerry Mina z Evertonu. Kolumbijczyk otrzymał jednak tylko poważna ostrzeżenie ze strony angielskiej centrali oraz został zobligowany do zapłacenia grzywny w wysokości 10 tysięcy funtów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy