OFICJALNIE: Jorge Jesus odszedł ze Sportingu i... już znalazł nowy klub!

OFICJALNIE: Jorge Jesus odszedł ze Sportingu i... już znalazł nowy klub!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al-Hilal

W związku z zamieszaniem panującym w Sportingu trener Jorge Jesus postanowił dłużej nie zwlekać i rozwiązał umowę. Niedługo potem związał się z Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej.

Jesus w sporze między zawodnikami Sportingu a prezydentem klubu, Bruno de Carvalho, starał się stawać po stronie tych pierwszych, chociaż jednocześnie zależało mu na łagodzeniu sporu. Gdy sezon dobiegł końca, stwierdził, że wystarczy mu organizacyjnych zawirowań i chce rozwiązania umowy. Mimo początkowej niechęci ze strony de Carvalho, do wyrażenia zgody na rozstanie ze szkoleniowcem ostatecznie przekonało go zachowanie samego Jesusa, który był gotowy wnieść do sądu sprawę o zerwanie kontraktu z winy Sportingu, co musiałoby się skończyć dodatkowym odszkodowaniem.

63-letni Jesus swój najlepszy czas w karierze spędził w Benfice. Prowadził ją w latach 2009-2015, trzykrotnie sięgając po tytuł mistrzowski. To samo miał powtórzyć w Sportingu, jednak jego przygoda z tym klubem zamknęła się w Pucharze Ligi, wicemistrzostwie i dwóch trzecich lokatach.

Portugalczyk z Al-Hilal związał się roczną umową z opcją przedłużenia o sezon. Bezpośrednio zastępuje tymczasowego trenera, Juana Browna, który w lutym zmienił Ramóna Díaza.

Klub zawiódł w sezonie 2017/2018, chociaż wygrał mistrzostwo Arabii Saudyjskiej. W Azjatyckiej Lidze Mistrzów nie udało mu się jednak wyjść poza fazę grupową. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy