OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z Atlético Madryt

OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z Atlético Madryt fot.
Marcin Żelechowski
Źródło: Atletico Madryt

Juanfran odejdzie z Atlético Madryt wraz z końcem czerwca.

Na konferencji prasowej 34-latek oznajmił, że żegna się z zespołem, w którym spędził ostatnie osiem lat swojej kariery. Hiszpan wypełni ostatnie tygodnie kontraktu i zostanie wolnym zawodnikiem.

- To są moje ostatnie dni tutaj, ale mam nadzieję, że kiedyś wrócę. Tu jest mój dom, tu spędziłem najlepsze lata kariery. Dziękuje wszystkim za miłość, którą mnie obdarzano. Dziękuje zwłaszcza kibicom skandującym moje imię. To znaczy dla mnie więcej niż wszystkie tytuły - oświadczył Juanfran.

Wychowanek Realu Madryt był jedną z głównych postaci projektu Diego Simeone, który uczył madrycki zespół jednym z najlepszych w Europie. W sumie w barwach Los Colchoneros rozegrał 347 spotkań.

Według doniesień Juanfran będzie szukał nowego pracodawcy poza Europą. Atlético musi natomiast rozglądać się za następcą 22-krotnego reprezentanta Hiszpanii. W Madrycie latem szykuje się mała rewolucja transferowa, gdyż działacze muszą znaleźć także następców Antoine'a Griezmanna i Diego Gódina, którzy także żegnają się z zespołem.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy