OFICJALNIE: Junior Firpo w Barcelonie

OFICJALNIE: Junior Firpo w Barcelonie fot. Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona

Przeprowadzka Juniora Firpo z Realu Betis do Barcelony stała się faktem.

Lewy obrońca podpisał z „Dumą Katalonii” umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku. Barcelona potwierdziła, że podstawowa kwota transferu Firpo wyniesie 18 milionów euro, ale będzie ona mogła wzrosnąć o kolejne 12 milionów z tytułu bonusów. W jego kontrakcie zawarto klauzulę wykupu na poziomie 200 milionów.

Katalończycy od dawna rozglądali się za nowym lewym obrońcą, który w trakcie najbliższego sezonu odciąży nieco Jordiego Albę, a w przyszłości być może zostanie jego następcą. W końcu udało im się dojść do porozumienia z Betisem.

22-letni defensor trafił do niego w 2014 roku. W pierwszym zespole klubu z Andaluzji uzbierał 43 występy. Jeśli chodzi o sezon 2018/2019, Firpo wybiegał 24 razy na murawy LaLiga. Grając często w linii pomocy, zanotował trzy trafienia i cztery asysty.

Nowy nabytek Batcelony urodził się na Dominikanie. Większość życia spędził jednak w Hiszpanii i niedawno reprezentował jej barwy na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które zakończyły się triumfem ekipy z Półwyspu Iberyjskiego. Firpo na włoskich boiskach zaliczył trzy występy.

Przypomnijmy, że wcześniej do Barcelony trafili już Antoine Griezmann, Frenkie de Jong oraz Neto.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy