OFICJALNIE: Kadra Ukrainy na mecz z Polską

OFICJALNIE: Kadra Ukrainy na mecz z Polską
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FFU

Andrij Szewczenko ogłosił nazwiska zawodników powołanych do reprezentacji Ukrainy na marcowe spotkania towarzyskie przeciwko Francji oraz Polsce.

Większość drużyn narodowych biorących udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy rozpoczyna główną fazę przygotowań do udziału w turnieju o miano najlepszego zespołu na Starym Kontynencie od marcowych pojedynków towarzyskich.

„Biało-Czerwoni” zmierzą się w nich z reprezentacją Finlandii (27 marca) we Wrocławiu oraz Ukrainą (31 marca) w Chorzowie. Spośród tych trzech ekip jako pierwszy swoje karty odsłonił Andrij Szewczenko, który na nadchodzące zgrupowanie powołał 24 zawodników.

Nasz wschodni sąsiad w jego trakcie zmierzy się nie tylko z nami, ale i z jednym z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa - Francją (27 marca).

Kadra Ukrainy

Bramkarze:
Andrij Pjatow (Szachtar Donieck),
Andrij Łunin (Real Oviedo),
Jurij Pańkiw (FK Ołeksandrija).

Obrońcy:
Mykoła Matwijenko (Szachtar Donieck),
Serhij Krywcow (Szachtar Donieck),
Serhij Bołbat (Szachtar Donieck),
Ihor Płastun (KAA Gent),
Artem Szabanow (Dynamo Kijów),
Witalij Mykołenko (Dynamo Kijów),
Ołeksandr Karawajew (Dynamo Kijów),
Eduard Sobol (Club Brugge).

Pomocnicy:
Taras Stepanenko (Szachtar Donieck),
Jewhen Konoplanka (Szachtar Donieck),
Marlos (Szachtar Donieck),
Wiktor Kowałenko (Szachtar Donieck),
Ihor Charatin (Ferencvárosi),
Wiktor Cyhankow (Dynamo Kijów),
Wołodymyr Szepelew (Dynamo Kijów),
Andrij Jarmołenko (West Ham United),
Ołeksandr Zinczenko (Manchester City),
Jewhenij Makarenko (KV Kortrijk),
Rusłan Malinowśkyj (Atalanta).

Napastnicy:
Júnior Moraes (Szachtar Donieck),
Artem Kraweć (Kayserispor).

Rezerwowi: Serhij Sydorczuk (Dynamo Kijów), Witalij Bujalśkyj (Dynamo Kijów), Jewhen Szachow (US Lecce), Roman Jaremczuk (KAA Gent), Roman Bezus (KAA Gent), Władysław Supriaha (Dnipro-1 Dniepropietrowsk), Ołeksandr Zubkow (Ferencvárosi).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy