OFICJALNIE: Kai Rooney w Manchesterze United. Jaki ojciec, taki syn

OFICJALNIE: Kai Rooney w Manchesterze United. Jaki ojciec, taki syn fot. Wayne Rooney (Twitter)
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wayne Rooney (Twitter)

Wayne Rooney pochwalił się w mediach społecznościowych faktem, że jego syn Kai Rooney podpisał umowę z Manchesterem United.

Doświadczony napastnik i obecny grający szkoleniowiec Derby County rozstał się z „Czerwonymi Diabłami” w lipcu 2017 roku.

Przed nastaniem tego momentu spędził bardzo udane trzynaście lat na Old Trafford, które okrasił wywalczeniem wielu trofeów oraz uzyskaniem statusu najskuteczniejszego strzelca w historii angielskiego klubu.

Niewykluczone, że wkrótce na pójście w ślady Wayne'a zdecyduje się jego syn Kai Rooney, który postanowił związać swoją najbliższą przyszłość z akademią utytułowanego zespołu.

„Cudowny dzień. Kai podpisał kontrakt z Manchesterem United. Nadal ciężko pracuj synu” - napisał na Twitterze ojciec 11-latka i w ten sposób poinformował, że jego nazwisko znów znajdzie się na trykocie „Czerwonych Diabłów” z numerem 10.

Młody Rooney rozpoczynał swoją przygodę z futbolem w szkółce... Manchesteru City, a więc jednego z odwiecznych rywali „Czerwonych Diabłów”. Nie zagrzał on jednak zbyt długo w niej miejsca, ponieważ w 2018 roku udał się wraz z całą rodziną do Stanów Zjednoczonych po tym, jak jego ojciec związał się z DC United.

11-latek w trakcie swojego pobytu w kraju z Ameryki Północnej dalej kontynuował swój piłkarski rozwój w miejscowej akademii i jednocześnie odkrył swoją pasę do tenisa ziemnego, w którym miał sobie radzić nawet lepiej niż na boisku.

Kai po powrocie do Wielkiej Brytanii nie zdecydował się jednak skupić na tej dyscyplinie i pomimo wielu spekulacji dotyczących jego powrotu do akademii Manchesteru City dołączył do Manchesteru United, w czym zapewne pierwszoplanową rolę odegrał jego ojciec.

Wkrótce przekonamy się, czy syn legendy „Czerwonych Diabłów” będzie w stanie osiągnąć poziom zbliżony do Wayne'a i zdoła przebić się przez poszczególne szczeble w ekipie z Old Trafford i dotrzeć na sam szczyt, czyli pojawić się w kadrze pierwszego zespołu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy