OFICJALNIE: Kamil Jóźwiak z nowym kontraktem w Lechu

OFICJALNIE: Kamil Jóźwiak z nowym kontraktem w Lechu fot. FotoPyk
Marek Garus
Źródło: Lech Poznań

Kontrakt skrzydłowego Lecha Poznań, Kamila Jóźwiaka, został automatycznie przedłużony z „Kolejorzem” do końca czerwca 2021 roku. Nastąpiło to po spełnieniu warunków zapisanych w poprzedniej umowie piłkarza.

20-latek dołączył do zespołu z Poznania w grudniu 2011 roku z Falubazu Zielona Góra. W karierze juniorskiej zdobył z młodzieżowymi drużynami Lecha mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski. W seniorach zadebiutował w lutym 2016 roku w przegranym meczu z Jagiellonią Białystok. W tym samym roku wzniósł ze swoim zespołem pierwszy i jedyny do tej pory puchar – Superpuchar Polski.

Pierwsza umowa Jóźwiaka z drużyną seniorów została podpisana w listopadzie 2017 roku. Wcześniej strony ustaliły warunki dwuletniego kontraktu z opcją automatycznego przedłużenia o 24 miesiące po spełnieniu odpowiednich warunków.

Na temat podpisania przez swojego skrzydłowego nowej umowy wypowiedział się dyrektor sportowy Lecha – Tomasz Rząsa:

- Kamil jest bardzo ważną postacią naszej drużyny. Cieszymy się, że warunki przedłużenia kontraktu weszły w życie. Jesteśmy przekonani, że nasz wychowanek jeszcze wielokrotnie ucieszy kibiców „Kolejorza”, tak jak to miało miejsce chociażby w ostatnim starciu z Pogonią Szczecin, gdzie strzelił dwa gole. Kamil staje się ważnym zawodnikiem Lecha i liczymy na to, że będzie stanowił o sile reprezentacji młodzieżowej na nadchodzących Mistrzostwach Europy – powiedział dla oficjalnej strony Lecha Poznań Rząsa.

Jóźwiak rozegrał dla Lecha Poznań w sumie 71 spotkań, w których strzelił siedem bramek i zaliczył osiem asyst. Tylko w tym sezonie rozegrał 26 meczów, wykonując cztery ostatnie podania i zdobywając ostatnio dwie bramki przeciwko szczecinianom. 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że warunki kontraktu zostały spełnione i dalej będę piłkarzem Lecha. Jako wychowanek tego klubu cieszę się, że mogę reprezentować niebiesko-białe barwy przez kolejne lata – spuentował podpisanie nowej umowy polski skrzydłowy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy