OFICJALNIE: Kevin-Prince Boateng w Barcelonie
2019-01-21 20:34:08; Aktualizacja: 6 lat temu
Szybko poszło. Rano pojawiły się pierwsze plotki, a już wieczorem - oficjalny komunikat na temat Kevina-Prince'a Boatenga w FC Barcelona.
31-latek został wypożyczony do końca sezonu z Sassuolo, które według nieoficjalnych informacji dostanie w ramach tej transakcji dwa miliony euro. Dodatkowo Hiszpanie zachowali sobie opcję transferu definitywnego za osiem milionów euro.
Ceremonia związana z podpisanie kontraktu odbędzie się jutro od 11:30. O 12:15 odbędzie się oficjalna sesja fotograficzna, a o 13:00 konferencja prasowa z udziałem nowego piłkarza mistrza Hiszpanii.
Jak podkreśla klub w oficjalnym komunikacie, Boateng ma zagwarantować szybką adaptację w zespole dzięki swojemu doświadczeniu - grał w czterech topowych ligach europejskich. W dodatku wydaje się on gwarancją uniwersalności - poza środkiem ataku może pojawić się na innych ofensywnych pozycjach.
Kevin-Prince Boateng jest 15-krotnym reprezentantem Ghany, który jednak już zakończył przygodę z kadrą. Podczas kariery klubowej występował między innymi w Milanie, Schalke, Tottenhamie, Borussii Dortmund. Ostatnie sezony spędził w Las Palmas, Eintrachcie i Sassuolo.
W trwających rozgrywkach zagrał w 13 meczach Serie A, strzelając cztery bramki i zaliczając dwie asysty. Najczęściej występowa na środku ataku.




![FC Porto z komunikatem w sprawie Jana Bednarka [OFICJALNIE]](img/photos/111741/170x113/froholdt-bednarek.jpg)
![Polski bramkarz bohaterem miasta! Jego interwencje uratowały zespół przed spadkiem [WIDEO]](img/photos/107777/170x113/jakub-ojrzynski.jpg)






![FC Porto z komunikatem w sprawie Jana Bednarka [OFICJALNIE]](img/photos/111741/90x60/froholdt-bednarek.jpg)
![Polski bramkarz bohaterem miasta! Jego interwencje uratowały zespół przed spadkiem [WIDEO]](img/photos/107777/90x60/jakub-ojrzynski.jpg)








