Oficjalnie: Kilka miesięcy przerwy Reusa

Oficjalnie: Kilka miesięcy przerwy Reusa fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia wydała oficjalne oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Marco Reusa.

Reprezentant Niemiec doznał kontuzji w meczu finałowym Pucharu Niemiec, przez co boisko opuścił w przerwie spotkania. „Bild” od razu poinformował, że sprawa jest poważna i skrzydłowy najprawdopodobniej zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, przez co czeka go półroczna przerwa.

Ten sam dziennik kilkanaście godzin później zmienił swoje stanowiska podając, że doszło jednak tylko do naderwania, co skrócie absencję 27-latka do sześciu lub ośmiu tygodni. Oficjalna diagnoza bliższa jest jednak pierwszemu, gorszemu dla gwiazdora „BVB” scenariuszowi.

Z odświadczenia wynika, że Reus doznał częściowego zerwania więzadeł krzyżowych, choć podany termin jego powrotu do zdrowia - kilka miesięcy - sugeruje klasyczny ACL. Niezależnie od tego, wychowanek klubu na pewno opuści cały okres przygotowawczy do nowego sezonu i najprawdopodobniej także pierwsze kolejki Bundesligi. Identyczna sytuacja miała miejsce przed rokiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Pan co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji „Pan co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy