OFICJALNIE: Klub Polaków sprzedany za... 10 euro!

OFICJALNIE: Klub Polaków sprzedany za... 10 euro!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: US Palermo

Maurizio Zamparini zdecydował się po ponad 15 latach na sprzedanie swoich udziałów w US Palermo.

Biznesmen nie mógł zapewnić zespołowi z Sycylii odpowiedniego zastrzyku gotówki i już od pewnego czasu poszukiwał inwestora, który byłby w stanie przejąć drużynę oraz pomóc jej nie tylko wywalczyć awans do Serie A, ale też umożliwić walkę o wyższe cele niż utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

77-latek od kilku tygodni prowadził zaawansowane negocjacje ze spółką z Londynu i ostatecznie doszedł do porozumienia z jej przedstawicielami, którym sprzedał klub za... 10 euro.

Taka symboliczna kwota nabycia 100% akcji US Palermo jest podyktowana długami aktualnego lidera Serie B, które sięgają ponad 20 milionów euro.

Zamparini po dopięciu wszystkich formalności wydał specjalny komunikat i zapowiedział budowę nowego obiektu.

„Myśląc o przyszłości klubu i kibiców z Palermo, zdecydowałem się na sprzedaż zespołu. Celem już od jakiegoś czasu było znalezienie kogoś, kto mógłby kontynuować moją pracę z większą mocą finansową. Ambitne wyzwania można osiągnąć tylko dzięki inwestycjom, których nie byłem w stanie zrealizować. Sprzedaliśmy klub za symboliczne 10 euro z zobowiązaniem spłaty kredytu na poziomie 22,8 mln euro. Nowi właściciele z siedzibą w Londynie, z pomocą stowarzyszeń działających w przemyśle, wniosą niezbędne doświadczenie przy budowie nowego stadionu oraz ośrodka treningowego.Skontaktowałem się już z burmistrzem, który z entuzjazmem odniósł się do tych planów i obiecał maksymalną współpracę, aby zrealizować ten projekt w jak najkrótszym czasie” - czytamy w oświadczeniu byłego już właściciela Palermo.

Przypominamy, że Włoch przejął klub w 2002 roku od Franco Sensiego. Za jego sprawą do drużyny z Sycylii zawitali tacy piłkarze jak Paulo Dybala, Matteo Darmian, Kamil Glik, Javier Pastore, Fabrizio Miccoli, Amauri, Edinson Cavani, Radosław Matusiak, Luca Toni czy Andrea Barzagli. Obecnie występują w nim dwaj Polacy - Radosław Murawski oraz Przemysław Szymiński.

Ponadto dzięki jego wsparciu zespół dotarł półfinału Pucharu UEFA w sezonie 2004/2005 oraz do finału Pucharu Włoch w sezonie 2010/2011 i przez dwanaście lat występował na poziomie Serie A.

W nadchodzącym tygodniu nowi właściciele Palermo pojawią się w mieście na specjalnie zwołanej konferencji prasowej i nakreślą swoją wizję budowy zespołu, który obecnie plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli Serie B z trzypunktową przewagą nad drugą Pescarą.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy