Oficjalnie: Kolejny Hiszpan w Australii

Oficjalnie: Kolejny Hiszpan w Australii
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Western Sydney Wanderers

W ostatnim czasie w A-League nastała moda na zawodników z Hiszpanii. Kolejnym nabytkiem z tego kraju jest Alberto Aguilar Leiva, który wzmocnił Western Sydney Wanderers.

31-letni środkowy obrońca ostatnio występował w Segunda Division w barwach Ponferradiny, jednak ma za sobą przeszłość w najwyższej klasie rozgrywkowej w Máladze (tylko jeden mecz) i Getafe. W sezonie 2006/2007 z madryckim klubem udało mu się nawet awansować do finału Pucharu Króla.

Teraz do WSW trafia na zasadzie wolnego transferu, podpisując umowę na jeden sezon.

- Alberto to jakościowy obrońca, który ma za sobą dobrą karierę w Hiszpanii. Podobnie jak Dimas i Andreu, dołącza do Wanderers, podejmując nowe wyzwanie, któremu, mam takie przekonanie, podoła - powiedział John Tsatsimas, dyrektor wykonawczy WSW.

W tej chwili dziewięciu z 40 obcokrajowców w A-League jest narodowości hiszpańskiej, a do pierwszej kolejki sezonu zostały jeszcze dwa miesiące.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy