OFICJALNIE: Komunikat PZPN-u w sprawie Macieja Rybusa

OFICJALNIE: Komunikat PZPN-u w sprawie Macieja Rybusa fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: PZPN

Maciej Rybus nie otrzyma powołania na wrześniowe mecze Ligi Narodów, a poza tym nie znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Sytuacja klubowa Macieja Rybusa była w ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów przy okazji zgrupowania drużyny narodowej. Wszystko przez agresję Rosji na Ukrainę.

Choć początkowo jego agent Mariusz Piekarski zapowiadał, że wraz z końcem sezonu 32-latek opuści Lokomotiw Moskwa i być może trafi do Turcji lub Grecji, to ostatecznie pozostał w kraju agresora.

Lewy defensor parafował od lipca kontrakt ze Spartakiem Moskwa. To z kolei wywołało nad Wisłą lawinę negatywnych komentarzy, a na zawodnika wylała się fala hejtu.

Dziennikarze w ostatnim czasie starali się dopytywać Polski Związek Piłki Nożnej w kwestii przyszłości Rybusa w reprezentacji Polski. Wszyscy nabierali jednak wodę w usta i zapowiadali, że odniosą się do tego w późniejszym czasie.

Ten termin nadszedł w poniedziałek, a PZPN wydał specjalny komunikat, w którym poinformował o rozmowie selekcjonera „Biało-czerwonych” Czesława Michniewicza z zawodnikiem.

Szkoleniowiec miał przekazać mu, że ze względu na jego sytuację klubową nie ma co liczyć na znalezienie się w kadrze tak na wrześniowe mecz Ligi Narodów, jak i Mistrzostwa Świata w Katarze. Turniej zaplanowano na przełom listopada i grudnia tego roku.

„Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze” - czytamy.

Maciej Rybus to 66-krotny reprezentant Polski.

***

Jarosław Wolski: Skoro Maciej Rybus chce, to niech zostanie sobie Rosjaninem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy