OFICJALNIE: Koniec sagi właścicielskiej w Koronie. Klub wraca w ręce miasta

OFICJALNIE: Koniec sagi właścicielskiej w Koronie. Klub wraca w ręce miasta
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tomasz Porębski

Korona Kielce jest ponownie w stu procentach zarządzana przez miasto Kielce.

Kibice „Żółto-Czerwonych” mogą w końcu odetchnąć z ulgą.

Gmina Kielce po szeregu zawirowań oraz oczekiwań dopięła wszystkie formalności związane z przejęciem większościowego pakietu akcji od rodziny Hundsdörferów i tym samym ponownie stała się stuprocentowym właścicielem klubu z Suzuki Areny.

- Umowa dotycząca nabycia 72% akcji spółki Korona S.A. podpisana. Korona jest już w 100% własnością Miasta Kielce. Dokumenty parafowali Bogdan Wenta, prezydent Kielc oraz pełnomocnik reprezentujący rodzinę Hundsdörferów - poinformował Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Gmina Kielce na mocy zawartego porozumienia z dotychczasowym właścicielem klubu zgodziła się przejąć zespół za symboliczną złotówkę oraz dokapitalizować spółkę kwotą w wysokości blisko sześciu milionów złotych (dokładnie 5,955 mln złotych).

Ta suma ma pozwolić na spłatę zobowiązań wobec różnych podmiotów za poprzedni sezon oraz uregulować wysokość pożyczek, jakich udzielili drużynie niemieccy akcjonariusze.

Po nastaniu tego momentu dojdzie niezwłocznie do zmian w zarządzie oraz Radzie Nadzorczej. W ostatnich latach Koroną Kielce zarządzał zarząd składający się z Krzysztofa Zająca i Marka Paprockiego. Z kolei w skład drugiego ciała wchodzili Dirk, Andreas i Mark Hundsdörferowie, a także przedstawiciel miasta - Paweł Gągorowski, który został niedawno zastąpiony przez Piotra Dulnika (prezes i głównego sponsora klubu - Suzuki Motor Poland)

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze OFICJALNIE: Patrick Vieira odchodzi z Nice OFICJALNIE: Patrick Vieira odchodzi z Nice Reprezentacja Polski: Dwa sparingi przed EURO 2020 dopięte na 98 procent Reprezentacja Polski: Dwa sparingi przed EURO 2020 dopięte na 98 procent Royston Drenthe bankrutem Royston Drenthe bankrutem FIFA 21 next gen już dostępna. Postawiono na szczegóły [WIDEO] FIFA 21 next gen już dostępna. Postawiono na szczegóły [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy