OFICJALNIE: Korona odpowiada Rasiakowi w sprawie Sewerzyńskiego. Przedstawia szczegóły „bandyckiej” oferty

OFICJALNIE: Korona odpowiada Rasiakowi w sprawie Sewerzyńskiego. Przedstawia szczegóły „bandyckiej” oferty fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Korona Kielce I Cksport.pl

Korona Kielce postanowiła odnieść się do wypowiedzi Grzegorza Rasiaka dotyczącej Oskara Sewerzyńskiego.

Urodzony w Kielcach 17-letni pomocnik jest wychowankiem Korony. Od dawna szkoli się on w klubie z województwa świętokrzyskiego i po pozytywnej weryfikacji przez sztab szkoleniowy jego pierwszej drużyny otrzymał propozycję profesjonalnego kontraktu. Już po tym okazało się, że jakiś czas temu młody piłkarz związał się z Grzegorzem Rasiakiem.

Jak powiedział kilka dni temu były reprezentant Polski, a obecnie agent na łamach Cksport.pl: - Oskar otrzymał bandycką propozycję finansową w porównaniu do tego, co zarabiają inni młodzi zawodnicy w Koronie w jego wieku w pierwszym zespole. Jeśli klub stawia sprawę tak, że albo podpis pod umową, albo zsyłka do juniorów, to nie szanuje piłkarza.

Korona odniosła się do całej sprawy, podając w oświadczeniu w zasadzie wszystkie szczegóły negocjacji:

„Propozycja nowego kontraktu dla piłkarza/wychowanka klubu zgodnie z zasadami panującymi w naszym klubie, powinna pomóc młodemu zawodnikowi w uprawianiu sportu i zapewnić środki finansowe na podstawowe czynności z tym związane takie jak zakup obuwia, prawidłowe odżywianie, dodatkową edukację, naukę języków i wynajęcia mieszkania.

Klub zaproponował Oskarowi Sewerzyńskiemu kontrakt na trzy lata. W pierwszym roku wynagrodzenie proponowane to 3.000 zł miesięcznie, plus premie (1000 zł za każdy punkt jeśli zawodnik przebywa na boisku lub 500 zł za każdy punkt jeśli zawodnik pozostaje rezerwowym). W drugim roku 4.000 zł miesięcznie + premie, w trzecim roku 5.000 zł + premie.

W ocenie zarządu klubu jest to jak najbardziej adekwatna propozycja do obecnych umiejętności zawodnika oraz jego pozycji w drużynie. Nie jest też prawdą to, co pośrednik piłkarza twierdzi na łamach cksport.pl, że inni młodzi zawodnicy w Koronie Kielce mają wyższe kontrakty. W klubie jest kilku młodych piłkarzy, którzy pozycję w drużynie mają podobną, a nawet wyższą (są zgłoszeni do rozgrywek, znajdują się kadrze meczowej) a ich kontrakty są niższe.


Ważną kwestią jest także to, że zawodnik został poinformowany, że w przypadku dalszego rozwoju sportowego, który będzie umożliwiać grę w Ekstraklasie, zarząd klubu złoży mu kolejną ofertę kontraktu profesjonalnego, na poziomie piłkarzy występujących regularnie w rozgrywkach ligowych.

Złożona przez pośrednika propozycja kontraktu zakłada wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5.000 zł miesięcznie, wynagrodzenie to zostanie zwiększone do 7.500 zł miesięcznie gdy zawodnik wystąpi 5 razy w rozgrywkach Ekstraklasy (bez względu na wymiar czasowy), do 10.000 zł miesięcznie po 10 występach w Ekstraklasie, 14.000 zł miesięcznie po 15 występach, 18.000 zł po 25 występach, 20.000 zł po 30 występach oraz 35.000 zł miesięcznie po 50 występach w Lotto Ekstraklasie. Dodatkowo propozycja zawiera także premie meczowe oraz stałą kwotę (10.000 zł), którą zawodnik otrzyma w momencie podpisania kontraktu

Pośrednik zawarł także zapis o kwocie odstępnego w wysokości 300.000 euro, za którą bez względu na stanowisko Korony, inny klub może wykupić zawodnika.


(…) Dodatkową bulwersującą nas sprawą jest fakt nieprzestrzegania przepisów związkowych w sprawie wynagradzania pośredników reprezentujących piłkarzy niepełnoletnich. (...) Zgodnie z propozycją pośrednika piłkarza, w dniu 18. urodzin zawodnika, pośrednik ma otrzymać od klubu 30.000 zł oraz dodatkowe 10.000 zł w momencie rozegrania przez zawodnika 15 meczów w Lotto Ekstraklasie” - czytamy w komunikacie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy