OFICJALNIE: Korona sprawdza napastnika. Kiedyś szkolił się w Milanie

OFICJALNIE: Korona sprawdza napastnika. Kiedyś szkolił się w Milanie fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Korona Kielce I La Gazzetta dello Sport I The Inde

Yaffa Yusupha jest testowany przez Koronę Kielce.

Urodzony w Gambii napastnik posiada również obywatelstwo włoskie. Swego czasu szkolił się on w Milanie, z którego był wypożyczony do Bolonii. W sezonie 2013/2014 rozegrał 11 spotkań w zespole Primavery klubu z północy Włoch. Strzelił w nich gola.

W pewnym momencie Yusupha opuścił Półwysep Apeniński i zdecydował się na kontynuowanie kariery w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą reprezentował barwy Eintrachtu Frankfurt oraz Duisburga, ale w obu tych klubach również występował tylko w zespołach juniorskich oraz rezerwach. W trwającym sezonie ani razu nie wybiegł na murawę w meczu ligowym.

Napastnik ma 21 lat, a przynajmniej tak utrzymuje. Jakiś czas temu wspomniany Milan oskarżył go bowiem o... sfałszowanie daty urodzin. Według klubu z Mediolanu Yusupha nie przyszedł na świat 31 grudnia 1996, tylko w 1987 roku. Biorąc to pod uwagę, piłkarz miałby teraz 30 lat.

To nie jedyna afera, w której przewinęło się nazwisko Gambijczyka. Przebywając w Niemczech, był on też oskarżony o gwałt. Piłkarza całkowicie oczyszczono jednak z zarzutów.

Dodajmy, że ma on na koncie występy w reprezentacji Gambii U-17.  


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy