OFICJALNIE: Korona sprawdza napastnika. Kiedyś szkolił się w Milanie

OFICJALNIE: Korona sprawdza napastnika. Kiedyś szkolił się w Milanie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Korona Kielce I La Gazzetta dello Sport I The Inde

Yaffa Yusupha jest testowany przez Koronę Kielce.

Urodzony w Gambii napastnik posiada również obywatelstwo włoskie. Swego czasu szkolił się on w Milanie, z którego był wypożyczony do Bolonii. W sezonie 2013/2014 rozegrał 11 spotkań w zespole Primavery klubu z północy Włoch. Strzelił w nich gola.

W pewnym momencie Yusupha opuścił Półwysep Apeniński i zdecydował się na kontynuowanie kariery w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą reprezentował barwy Eintrachtu Frankfurt oraz Duisburga, ale w obu tych klubach również występował tylko w zespołach juniorskich oraz rezerwach. W trwającym sezonie ani razu nie wybiegł na murawę w meczu ligowym.

Napastnik ma 21 lat, a przynajmniej tak utrzymuje. Jakiś czas temu wspomniany Milan oskarżył go bowiem o... sfałszowanie daty urodzin. Według klubu z Mediolanu Yusupha nie przyszedł na świat 31 grudnia 1996, tylko w 1987 roku. Biorąc to pod uwagę, piłkarz miałby teraz 30 lat.

To nie jedyna afera, w której przewinęło się nazwisko Gambijczyka. Przebywając w Niemczech, był on też oskarżony o gwałt. Piłkarza całkowicie oczyszczono jednak z zarzutów.

Dodajmy, że ma on na koncie występy w reprezentacji Gambii U-17.  


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy