OFICJALNIE: Korona sprawdza napastnika. Kiedyś szkolił się w Milanie

OFICJALNIE: Korona sprawdza napastnika. Kiedyś szkolił się w Milanie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Korona Kielce I La Gazzetta dello Sport I The Inde

Yaffa Yusupha jest testowany przez Koronę Kielce.

Urodzony w Gambii napastnik posiada również obywatelstwo włoskie. Swego czasu szkolił się on w Milanie, z którego był wypożyczony do Bolonii. W sezonie 2013/2014 rozegrał 11 spotkań w zespole Primavery klubu z północy Włoch. Strzelił w nich gola.

W pewnym momencie Yusupha opuścił Półwysep Apeniński i zdecydował się na kontynuowanie kariery w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą reprezentował barwy Eintrachtu Frankfurt oraz Duisburga, ale w obu tych klubach również występował tylko w zespołach juniorskich oraz rezerwach. W trwającym sezonie ani razu nie wybiegł na murawę w meczu ligowym.

Napastnik ma 21 lat, a przynajmniej tak utrzymuje. Jakiś czas temu wspomniany Milan oskarżył go bowiem o... sfałszowanie daty urodzin. Według klubu z Mediolanu Yusupha nie przyszedł na świat 31 grudnia 1996, tylko w 1987 roku. Biorąc to pod uwagę, piłkarz miałby teraz 30 lat.

To nie jedyna afera, w której przewinęło się nazwisko Gambijczyka. Przebywając w Niemczech, był on też oskarżony o gwałt. Piłkarza całkowicie oczyszczono jednak z zarzutów.

Dodajmy, że ma on na koncie występy w reprezentacji Gambii U-17.  


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy