OFICJALNIE: Kort odchodzi z Pogoni. Nowy klub pomocnika

OFICJALNIE: Kort odchodzi z Pogoni. Nowy klub pomocnika
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Pogoń Szczecin

Dawid Kort będzie kontynuował karierę w Wiśle Kraków.

Przenosiny 23-letniego ofensywnego pomocnika do „Białej Gwiazdy” potwierdził jego dotychczasowy klub - Pogoń Szczecin. Przypomnijmy, że nieco wcześniej piłkarz otrzymał od jej działaczy „zielone światło” na poszukiwanie nowego pracodawcy.

Kort jest wychowankiem Pogoni. Przechodząc przez kolejne klubowe szczeble, w końcu zadebiutował w jej pierwszym zespole i do tej pory uzbierał w jego barwach 64 spotkania. 10 bramek i jedną asystę. Jeśli chodzi o ostatni sezon Ekstraklasy, zanotował on 20 występów i jedno ostatnie podanie.

Dodajmy, że urodzony w Szczecinie piłkarz w przeszłości występował też w reprezentacjach Polski do lat 18, 19 oraz 20.

W Wiśle Kort będzie współpracował z Maciejem Stolarczykiem, który niedawno został nowym szkoleniowcem „Białej Gwiazdy”. Przez wiele lat był on związany z Pogonią. Ostatnio pełnił tam rolę dyrektora sportowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy