OFICJALNIE: Koscielny buntuje się. Francuz odmówił wyjazdu na tournée Arsenalu!

OFICJALNIE: Koscielny buntuje się. Francuz odmówił wyjazdu na tournée Arsenalu!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Arsenal

Arsenal wydał oświadczenie, w którym poinformował, że kapitan drużyny, Laurent Koscielny, odmówił wzięcia udziału w tournée po Stanach Zjednoczonych.

Umowa 33-latka ze stołecznym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku. Sam zainteresowany ma jednak świadomość tego, że władze nie chcą przedłużyć z nim współpracy. Z tego względu ma nadzieje wymóc na nich wcześniejsze rozwiązanie kontraktu.

Środkowy obrońca nie narzeka bowiem na brak ofert. Największe zainteresowanie jego usługami przejawia Girondins de Bordeaux. Wspomniany zespół zdążył już nawet zaoferować Koscielny'emu umowę do 30 czerwca 2022 roku. Proponowane warunki bardzo odpowiadają zawodnikowi, ale, by transakcja mogła zostać zrealizowana, defensor musi trafić na listę wolnych piłkarzy.

Arsenal nie chce jednak pozbywać się swojego kapitana przedwcześnie, dlatego ten postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i odmówił wyjazdu na tournée po Stanach Zjednoczonych. 

Klub natomiast ustosunkował się do jego zachowania w oficjalnym oświadczeniu. 

"Laurent odmówił wylotu do USA na naszą przedsezonową trasę. Jesteśmy bardzo rozczarowani postępowaniem naszego piłkarza, bo godzi ono w zasady obowiązujące w klubie. Mamy nadzieję jak najszybciej rozwiązać ten problem. Na ten moment wstrzymujemy się od dalszych komentarzy" — czytamy.

Koscielny dołączył do stołecznego zespołu w 2010 roku. Od tamtej pory rozegrał dla tej ekipy 353 mecze, w których zdobył 27 goli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy