OFICJALNIE: Layvin Kurzawa opuścił po siedmiu latach PSG. Będzie grał w Premier League

OFICJALNIE: Layvin Kurzawa opuścił po siedmiu latach PSG. Będzie grał w Premier League fot. VSPress / SIPA / Pressfocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fulham FC

Layvin Kurzawa, niefigurujący od dłuższego czasu w planach Paris Saint-Germain, kończy toksyczny związek, dołączając tymczasowo do Fulham.

27-letni lewy defensor na Parc des Princes występował od lata 2015 roku. Wówczas piłkarz, mający polskie korzenie, trafiał tu z AS Monaco, w którym wyrósł na czołową postać ligi. Przygoda w Paryżu jednak już taka udana, pod kątem indywidualnym, nie była.

Kurzawa na przestrzeni siedmiu ostatnich lat przyozdobił swoją gablotę 18 trofeami, w tym czterema za mistrzostwo i pięcioma za puchar Francji.

Rola wychowanka „Les Monégasques” we wspomnianych sukcesach była marginalna, gdyż ten od początku swojej paryskiej przygody nie mógł liczyć na pewne miejsce w składzie. Ostatnia kampania stanowiła istne apogeum upadku piłkarza z Fréjus - ten nie zaliczył na murawie choćby minuty.

Christophe Galtier przekreślił całkowicie jego przyszłość, komunikując mu, że nie ma co liczyć na poprawę sytuacji. Od tego momentu mistrz Ligue 1 dążył do rozstania, lecz na rynku brakowało chętnych gotowych do podjęcia rozmów.

W końcu do gry wkroczyło Fulham, które stara się wzmocnić kadrę tuż po awansie do Premier League. Ekipa z Craven Cottage stanowiła tak naprawę jedyną poważną opcję dla Kurzawy. Ta właśnie się ziściła.

- Czuję się bardzo, bardzo szczęśliwy, że tu jestem. To jest tutaj rodzina, wszyscy są bardzo fajni. Oglądałem każdy mecz Fulham w tym sezonie i nie mogę się doczekać, aby grać w tym zespole - oznajmił na konferencji 13-krotny reprezentant „Trójkolorowych”.

27-latek trafia do Londynu w ramach rocznego wypożyczenia. Po tym okresie, a więc latem 2023 roku, defensor otrzyma okazję do zawarcia stałej współpracy, gdyż wówczas wygaśnie mu kontrakt z ekipą z Parc des Princes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy