Oficjalnie: Legenda Korony w I-ligowcu

Oficjalnie: Legenda Korony w I-ligowcu
Redakcja
Redakcja
Źródło: Morski Klub Sportowy Pogoń Szczecin

Hernani, jedna z żywych legend Korony Kielce przenosi się do występującej w 1 lidze Pogoni Szczecin

Brazylijski środkowy obrońca, Hernâni José da Rosa, po sześcioipółletniej przygodzie, opuszcza kielecką Koronę. Jest to najpoważniejszy transfer Pogoni Szczecin, biorąc pod uwagę "nową historię", która zapisywana jest od momentu odbudowy, która rozpoczęła się w czerwcu 2007 roku.

28-letni zawodnik to absolutny rekordzista pod względem występów w Koronie. Defensor zadebiutował w kieleckim zespole 26 lipca 2005 roku w meczu z Cracovią. Od tego czasu zaliczył 179 spotkań i cztery gole w żółto-czerwonych barwach. Popularnych "Scyzorów" reprezentował w rozgrywkach Ekstraklasy, I ligi, Pucharu Polski i Pucharu Ekstraklasy.

Porozumienie osiągnięto wczoraj w późnych godzinach popołudniowych. Hernani i Korona zaakceptowali warunki Pogoni. Rosły stoper niebawem dołączy do reszty zespołu. W Szczecinie stawi się 21 lutego. Dzień wcześniej znajdzie się jeszcze w kadrze Korony na ligowy mecz z Jagiellonią Białystok. Będzie to jego pożegnalny występ obrońcy w barwach kieleckiego klubu. 22 lutego wyleci z Pogonią na zgrupowanie do Turcji. 

"Scotty", jak nazywany jest piłkarz, urodził się 3 lutego 1984 roku w Antonio Carlos. W styczniu zeszłego roku otrzymał polski paszport. Od ponad trzech lat jest żonaty z Polką. Umowa Hernaniego z Pogonią będzie obowiązywać przez 3,5 roku. Zawodnik mierzy 191 centymetrów i waży 87 kilogramów.
 
W drużynie "Dumy Pomorza" zawodnik spotka się z trenerami; Marcinem Sasalem, Robertem Dziubą i Mariuszem Skutą, a także ze swoim niedawnym partnerem boiskowym - Edim Andradiną. Szczeciński zespół jest aktualnie liderem I ligi i na wiosnę będzie walczył o powrót do Ekstraklasy. Transfer Hernaniego ma zwiastować rzetelne przygotowanie się do walki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy