OFICJALNIE: Liverpool wierzy w swój talent pomimo kontuzji. Nowa umowa Glatzela

OFICJALNIE: Liverpool wierzy w swój talent pomimo kontuzji. Nowa umowa Glatzela fot.
Paweł Hanejko
Źródło: Liverpool

Paul Glatzel nadal będzie zawodnikiem Liverpoolu.

Młodzieżowy reprezentant Niemiec był kapitanem drużyny Liverpoolu do lat 18, która sięgnęła po zwycięstwo w FA Youth Cup. W meczu finałowym zespół z Glatzelem w składzie pokonał po rzutach karnych swoich rówieśników grających pod egidą Manchesteru City.

Świetna postawa młodego piłkarza spowodowała, że dostał on szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w pierwszym zespole. W jednym ze starć przedsezonowych doznał jednak urazu zerwania więzadeł krzyżowych, który wyklucza go z gry na kilka miesięcy.

To jednak nie powstrzymała wicemistrzów Anglii przed tym, by przedłużyć z nim umowę. O wszystko zadbał Jürgen Klopp, który najpierw wywarł na działaczach to, by rehabilitacja napastnika odbyła się w Melwood, a więc tam, gdzie leczą się piłkarze z dorosłej drużyny.

Kolejnym krokiem, a zarazem gestem niemieckiego menadżera skierowanym w stronę młodego piłkarza jest nowy kontrakt. Na jego mocy Glatzel będzie związany z ekipą występującą na Anfield do 30 czerwca 2024 roku.

Urodzony w Liverpoolu piłkarz rozegrał w zeszłym sezonie dla drużyny do lat 18 łącznie 21 meczów. Strzelił w nich 19 goli. Ponadto zanotował dwie asysty. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy