OFICJALNIE: Malcom w tym roku już nie zagra

OFICJALNIE: Malcom w tym roku już nie zagra fot. Zenit
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Zenit

Zenit potwierdził, że Malcom w tym roku nie pojawi się na murawie. Wszystko przez kontuzję biodra.

Brazylijski skrzydłowy ostatnie spotkanie rozegrał w sierpniu. Przez pewien czas nie było wiadomo, kiedy 22-latek wróci do pełni sił. Jego wypowiedź sprzed kilku dni sugerowała, że dojdzie do tego niebawem. - Mój uraz jest niewielki, lecz z powodu jego natury, muszę bardzo uważać. Jestem blisko powrotu na boisko i zagram ponownie tak szybko, jak to możliwe - przyznał zawodnik. Dzisiaj wyjaśniło się, że trzeba będzie jednak na to trochę poczekać.

Zenit poinformował, że Malcom przeszedł operację. Zabieg odbył się w Finlandii i przebiegł pomyślnie. Nie ma jednak co liczyć na to, że Brazylijczyk pojawi się na boisku w tym roku. Ponownie na murawie będzie można go zobaczyć dopiero w rundzie wiosennej.

Skrzydłowy trafił do rosyjskiego klubu w trakcie ostatniego okna transferowego. Barcelona zarobiła na jego sprzedaży 40 milionów euro, do czego dochodzą bonusy. Od tamtej pory Malcom zanotował dwa występy w barwach ekipy z Petersburga. W obu przypadkach wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Po rozegraniu 12 kolejek Zenit z dorobkiem 26 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli rosyjskiej ekstraklasy. W dwóch meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów sięgnął po cztery „oczka”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy