OFICJALNIE: Malcom w Zenicie!

OFICJALNIE: Malcom w Zenicie! fot. Zenit
Mateusz Michałek
Źródło: Zenit I Barcelona

Przenosiny Malcoma z Barcelony do Zenitu stały się faktem.

„Duma Katalonii” potwierdziła, że rosyjski klub zapłaci za 22-letniego skrzydłowego 40 milionów euro, do czego dojdą warte pięć milionów bonusy. Kontrakt Malcoma z Zenitem będzie ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Brazylijczyk żegna się z Barceloną zaledwie po roku spędzonym na Camp Nou. 12 miesięcy temu Katalończycy zapłacili za niego Bordeaux 41 milionów euro. Mistrzowie Hiszpanii w ostatniej chwili przechwycili wtedy zawodnika, który był o krok od przenosin do Romy. Już na Półwyspie Iberyjskim atakujący rozegrał 24 spotkania. Strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty.

O szybkim odejściu Malcoma z Barcelony spekulowało się od pewnego czasu. Skrzydłowy znajdował się na celownikach m.in. Borussii Dortmund i Napoli, ale koniec końców trafił do Petersburga.

Zenit jest mistrzem Rosji i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Po trzech kolejkach nowego sezonu na rodzimym podwórku ma na koncie dziewięć punktów.

Nie biorąc pod uwagę bonusów, Zenit wyrównał swój transferowy rekord. Wcześniej rosyjski klub wydawał 40 milionów euro na Hulka oraz Axela Witsela. Jednocześnie to piąta największa sprzedaż w historii Barcelony.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy