Oficjalnie: Manchester City kupił australijski klub

Oficjalnie: Manchester City kupił australijski klub
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Melbourne Heart | Manchester City

Manchester City nie przestaje rozszerzać swoich wpływów. Kolejnym etapem rozbudowy konsorcjum jest zakup Melburne Heart.

City zakupiło 80% udziałów Heart, natomiast pozostałe 20% pozostanie w rękach Melbourne Storm.
 
- Jesteśmy podekscytowani szansą stworzenia z Melbourne Heart jednego z najlepszych klubów w Australii i regionie. Wierzymy, że mocna kultura sportowa Melbourne w połączeniu z piłką i wiedzą na temat działania komercyjnego naszego konsorcjum stworzy wspaniałą kombinację na boisku i poza nim - powiedział dyrektor wykonawczy City, Ferran Soriano.
 
Co ciekawe, aktualnie Heart jest "czerwoną latarnią" A-League z zaledwie ośmioma punktami na koncie po piętnastu kolejkach. Przedostatnie Wellington Phoenix ma tych punktów już siedemnaście.
 
To już drugi klub we władaniu Manchesteru City. Wcześniej założono New York City FC, który do Major League Soccer ma przystąpić już w 2015 roku. Tam też są mocarstwowe plany, bowiem planuje się duże transfery, w mediach ciągle przewija się choćby temat Xaviego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy