OFICJALNIE: Marotta rozpoczyna pracę w Interze, czyli być może najważniejszy transfer mediolańczyków ostatnich lat

OFICJALNIE: Marotta rozpoczyna pracę w Interze, czyli być może najważniejszy transfer mediolańczyków ostatnich lat
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Inter Mediolan

Inter zaprezentował Giuseppe Marottę jako nowego dyrektora wykonawczego do spraw sportowych.

- Od dzisiaj jestem częścią wielkiego Interu. Dla mnie to źródło wielkiej dumy, że zajmę ważne stanowisko w sportowej sferze. To też ważne doświadczenie w moim profesjonalnym życiu, pełne odpowiedzialności. To mnie jednak nie przeraża. Rozpoczynając nową drogę, musisz być zwycięzcą - powiedział 61-letni Marotta.

Ten niewątpliwy hit na rynku działaczy piłkarskich był medialnie opisywany przez wiele tygodni, jednak dopiero dzisiaj doczekał się oficjalnego komunikatu.

Marotta stopniowo budował swoją karierę, zaczynając od stanowiska dyrektora sekcji młodzieżowej w rodzinnym Varese już jako 21-latek w 1978 roku, później dyrektora generalnego. Potem pracował w Monzy, Como, Ravennie, Venezii, Atalancie i Sampdorii. W maju 2010 roku został zatrudniony jako dyrektor generalny, ale już w październiku przejął też posadę dyrektora wykonawczego. 31 października tego roku oficjalnie zakończyła się jego przygoda z Juventusem.

Beppe Marotta jest jednym z najbardziej cenionych piłkarskich działaczy i utożsamia się go z odbudową Juventusu po Calciopoli. Turyńczycy wygrali wszystkie tytuły mistrzowskie w Serie A w latach 2012-2018, do tego dwukrotnie w tym okresie znaleźli się w finale Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy