Oficjalnie: Marsylia w ofensywie. Nowy dyrektor sportowy!

Oficjalnie: Marsylia w ofensywie. Nowy dyrektor sportowy!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Olympique Marsylia

Andoni Zubizarreta został potwierdzony w roli nowego dyrektora sportowego Olympique Marsylia.

Wczoraj stanowisko opuścił Gunter Jacob, rozwiązując umowę za porozumieniem stron. Dzisiaj już zaprezentowano 55-letniego Zubizarretę.

Hiszpan wcześniej pełnił taką samą funkcję w Barcelonie w latach 2010-2015, pozyskując między innymi Luisa Suáreza, Ivana Rakiticia, Javiera Mascherano i Jordiego Albę. Według nieoficjalnych informacji umowa z Marsylią obowiązywać będzie przez trzy lata.

Tym samym nowy właściciel OM, Frank McCourt, podejmuje kolejny krok w celu budowy fundamentów pod lokalną potęgę. Amerykanin chce klubu, który wygra Ligue 1, a także skutecznie powalczy z wielkimi drużynami w Lidze Mistrzów. Dlatego też swoje „panowanie” w Marsylii rozpoczął od zatrudnienia znanego z Romy Rudiego Garcii. Można spodziewać się też realnych wzmocnień zespołu już w zimowym oknie transferowym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy