Oficjalnie: Mathieu na testach piłkarskich w Sporting CP

 Oficjalnie: Mathieu na testach piłkarskich w Sporting CP
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona poinformowała na oficjalnej stronie internetowej o wyrażeniu zgody na testy piłkarskie Jérémyego Mathieu w Sportingu.

Francuski defensor jest niepotrzebny w barwach barcelońskiej drużyny, ale nad jego pozyskaniem zastanawia się Sporting. Portugalczycy nie są przekonani do transakcji, dlatego dojdzie do naprawdę rzadkiej na tym poziomie sytuacji, gdy tak utalentowany piłkarz będzie musiał potwierdzić swoje umiejętności podczas testów.

Wychowanek Sochaux trafił do Barcelony w 2014 roku z Valencii za 20 milionów euro. 33-letni defensor nie wytrzymywał już w zeszłym sezonie rywalizacji w zespole „Dumy Katalonii” i można podejrzewać, że w przyszłych rozgrywkch nie mógłby liczyć na więcej minut.

Sporting CP postanowił bezpiecznie podejść do transakcji z udziałem doświadczonego gracza i najpierw przetestować jego umiejętności w porównaniu do posiadanych w kadrze zawodników. O ile jest to rozsądne podejście Portugalczyków, którzy będą musieli zaoferować Mathieu wysoki kontrakt, o tyle pokazuje słabe umiejętności negocjacyjne dyrektorów Barcelony. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy