Oficjalnie: Mazuch w Sparcie

Oficjalnie: Mazuch w Sparcie
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Sparta Praga

Ondřej Mazuch zostanie piłkarzem Sparty.

Reprezentant Czech wraca po ośmiu latach do swojej ojczyzny, odkąd to zamienił Brno na Fiorentinę. Wyjazd do Włoch okazał się fatalną decyzją, aczkolwiek późniejszy pobyt w Anderlechcie 26-latek powinien zaliczyć do udanych. Ostatnie trzy sezony defensor spędził w Dnipro, z którym zaszedł do finału ubiegłorocznej edycji Ligi Europy.

Mazuch od lipca pozostawał bez klubu, wówczas rozstał się z Ukraińcami, którzy w przeszłości zapłacili za niego trzy miliony euro. Ze względów zdrowotnych - głównie konieczności operacji kolana - dopiero teraz znalazł z pracodawcę. Negocjacje ze Spartą odbywały się jeszcze w październiku.

Rosły obrońca podpisał 4,5-letni kontrakt i otrzymał koszulkę z numerem "2". 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy