OFICJALNIE: Mert Çetin w Romie

OFICJALNIE: Mert Çetin w Romie fot. AS Roma
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Roma

Mert Çetin został piłkarzem Romy.

22-letni turecki stoper podpisał z włoskim zespołem umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku. Rzymianie zapłacili za niego Gençlerbirliği trzy miliony euro. Klub znad Bosforu ma też zapewniony procent zysku z kolejnego transferu defensora, o ile wartość transakcji przekroczy pięć milionów.

Çetin szkolił się w Gençlerbirliği przez wiele lat, a w międzyczasie grał też w Hacettepe. W sezonie 2018/2019, w koszulce tego pierwszego, zanotował 25 występów i jedno trafienie na drugim tureckim szczeblu. Z ekipą z Ankary wywalczył awans do rodzimej ekstraklasy.

W zeszłym roku mierzący 189 centymetrów wzrostu obrońca rozegrał trzy mecze w reprezentacji Turcji do lat 21.

W Romie Çetin dołączył do swojego rodaka i jednocześnie rówieśnika - Cengiza Ündera. We włoskiej drużynie stoper będzie występował w koszulce z numerem 15 na plecach.

„Giallorossi” rozpoczną nowy sezon Serie A w następny weekend. W meczu pierwszej kolejki zmierzą się z Genoą.Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy