OFICJALNIE: Mierzejewski odchodzi z Sydney FC

OFICJALNIE: Mierzejewski odchodzi z Sydney FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sydney FC

Adrian Mierzejewski opuszcza A-League.

Sydney FC poinformował o porozumieniu w sprawie transferu Polaka do Chinese Super League.

Razem z nim odchodzi drugi gwiazdor zespołu, który wygrał ostatni sezon zasadniczy w Australii, Bobô. 33-letni napastnik przenosi się do Turcji, a konkretniej - Alanyasporu.

Mierzejewski po zaledwie sezonie w A-League odchodzi z Sydney, z którym nie był w stanie porozumieć się w sprawie warunków finansowych, chociaż odgrywał czołową rolę w ostatnich miesiącach. Na jego sprzedaży do chińskiego Chanchun Yatai Australijczycy zarobią około 800 tysięcy euro. Transakcja powinna zostać potwierdzona w najbliższych dniach. W międzyczasie Polak przejdzie testy medyczne i podpisze umowę z nowym klubem.

Na warunki australijskie przeprowadzka skrzydłowego jest sporym transferem. Tylko trzech zawodników w historii A-League zostało sprzedanych za nieznacznie większe kwoty niż jego 1,3 miliona dolarów australijskich.

31-letni Mierzejewski w jedynym sezonie w A-League strzelił 13 bramek i zaliczył osiem asyst w 25 meczach. Markę w strefie azjatyckiej wypracował sobie też w Al Nasr (Arabia Saudyjska) i Sharjah SC (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy