OFICJALNIE: Mierzejewski odchodzi z Sydney FC

OFICJALNIE: Mierzejewski odchodzi z Sydney FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sydney FC

Adrian Mierzejewski opuszcza A-League.

Sydney FC poinformował o porozumieniu w sprawie transferu Polaka do Chinese Super League.

Razem z nim odchodzi drugi gwiazdor zespołu, który wygrał ostatni sezon zasadniczy w Australii, Bobô. 33-letni napastnik przenosi się do Turcji, a konkretniej - Alanyasporu.

Mierzejewski po zaledwie sezonie w A-League odchodzi z Sydney, z którym nie był w stanie porozumieć się w sprawie warunków finansowych, chociaż odgrywał czołową rolę w ostatnich miesiącach. Na jego sprzedaży do chińskiego Chanchun Yatai Australijczycy zarobią około 800 tysięcy euro. Transakcja powinna zostać potwierdzona w najbliższych dniach. W międzyczasie Polak przejdzie testy medyczne i podpisze umowę z nowym klubem.

Na warunki australijskie przeprowadzka skrzydłowego jest sporym transferem. Tylko trzech zawodników w historii A-League zostało sprzedanych za nieznacznie większe kwoty niż jego 1,3 miliona dolarów australijskich.

31-letni Mierzejewski w jedynym sezonie w A-League strzelił 13 bramek i zaliczył osiem asyst w 25 meczach. Markę w strefie azjatyckiej wypracował sobie też w Al Nasr (Arabia Saudyjska) i Sharjah SC (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Zobacz również

Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte! Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy