OFICJALNIE: Mišlov i Condé w Miedzi Legnica

OFICJALNIE: Mišlov i Condé w Miedzi Legnica
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica poinformowała o pozyskaniu Aboubacara Sidiki Condé i Roko Mišlova.

Po spadku na zaplecze Ekstraklasy władze legnickiego klubu zdecydowały się na dość nietypowy w polskich realiach ruch i przedłużyły umowę z trenerem Dominikiem Nowakiem.

To czy podjęto słuszną decyzję, będzie wiadomo po jakimś czasie. Na ten moment pewne jest, że szkoleniowiec otrzymał od działaczy pełne poparcie i w spokoju może kompletować kadrę na nadchodzący sezon. Manifestem tego jest fakt, iż w ostatnich dniach do drużyny dołączyły dwa nazwiska. Są to Aboubacar Sidiki Condé i Roko Mišlov.

Pierwszy z piłkarzy trafił do Miedzi z SMS-u Łódź na zasadzie transferu definitywnego. Posiadający zarówno polskie, jak i gwinejskie obywatelstwo środkowy pomocnik, w przeszłości występował w młodzieżowych zespołach LOSC Lille. Z nowym pracodawcą 18-latek parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku.

Drugi z zawodników w przeciwieństwie do Gwinejczyka może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Wychowanek Zadara był w swojej karierze związany między innymi z NK Rastane, HNK Sibenik czy TSV Hartberg. Minione rozgrywki spędził natomiast w SKN St. Pölten. Tam rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Austrii 29 meczów. Z Miedzą defensywnie przysposobiony pomocnik związał się umową do 30 czerwca 2021 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy