OFICJALNIE: Miszta, Piasecki i Nawotka w Sosnowcu

OFICJALNIE: Miszta, Piasecki i Nawotka w Sosnowcu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec poinformowało o pozyskaniu Cezarego Miszty, Fabiana Piaseckiego i Tomasza Nawotki.

Po spadku z Ekstraklasy władze klubu chcą zrobić wszystko, aby zespół włączył się w następnym sezonie do walki o awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Między innymi dlatego zdecydowano się pozyskać Cezarego Misztę, Fabiana Piaseckiego i Tomasza Nawotkę.

Bramkarz przeprowadza się do Sosnowca z warszawskiej Legii na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

17-latek występował w poprzednim sezonie głównie w rezerwach stołecznego klubu. Tam zanotował 10 występów. W sześciu z nich udało mu się zachować czyste konto.

Drugi z pozyskanych piłkarzy trafił do Zagłębia z Miedzi Legnica. Jego kontrakt z nowym pracodawcą będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku.

Piasecki wystąpił w minionych rozgrywkach w 28 ligowych meczach. Na jego dorobek złożył się jeden gol i pięć asyst.

Ostatni ze sprowadzonych graczy podobnie jak Miszta przenosi się do spadkowicza z warszawskiej Legii na zasadzie wypożyczenia. Umowę podpisał do 30 czerwca 2020 roku.

Dla Nawotki jest to powrót do Zagłębia, w którym spędził ostatnie sześć miesięcy. W tym czasie rozegrał 16 spotkań i strzelił jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy