OFICJALNIE: Mógł trafić do Polski, zagra w Hiszpanii

OFICJALNIE: Mógł trafić do Polski, zagra w Hiszpanii
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Real Valladolid

Lukas Rotpuller zasilił zespół Realu Valladolid.

Urodzony w Eisenstadt zawodnik jest wychowankiem ASK Baumgarten Jugend, jednak przez większą część kariery był związany z Austrią Wiedeń.

W barwach stołecznego klubu rozegrał przeszło 140 spotkań. Na jego dorobek składa się 10 bramek i cztery asysty. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwania.

26-letni zawodnik zdecydował się bowiem na transfer do Hiszpanii. Po Rotpullera zgłosił się Real Valladolid. Austriak związał się z nowym klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2018 roku.

Środkowy obrońca był w przeszłości łączony z polskimi klubami. O usługi defensora zabiegały Cracovia i Lech Poznań. Gracz postanowił jednak spróbować swoich sił na Półwyspie Iberyjskim.

Valladolid występuje obecnie na zapleczu La Liga. Po 27 kolejkach zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 42 punktów. Do miejsca barażowego drużynie brakuje dwóch „oczek”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy