OFICJALNIE: Moise Kean w Evertonie

OFICJALNIE: Moise Kean w Evertonie fot. Everton
Mateusz Michałek
Źródło: Everton

To już przesądzone - Moise Kean zagra w Evertonie.

19-letni napastnik związał się z „The Toffees” kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku. Juventus potwierdził, że zarobi na jego sprzedaży 27,5 miliona euro (płatne w trzech ratach), do czego dochodzą warte 2,5 miliona bonusy. Turyńczycy nie poinformowali o opcji odkupu, więc najprawdopodobniej nie zawarto jej w umowie z Evertonem. Sky Sports podało jednoznacznie, że jej nie ma.

Kean trafił do Juventusu w 2010 roku. W sezonie 2016/2017 zadebiutował w pierwszym zespole, rozgrywając od tamtej pory w jego koszulce 21 spotkań (osiem bramek). Bilans młodego napastnika z ostatniego sezonu Serie A to 13 występów, sześć goli i asysta. Wcześniej zdobywał też bramki na najwyższym włoskim szczeblu w barwach Hellasu Verona, dokąd był wypożyczony.

Pod koniec zeszłego roku Kean zadebiutował w dorosłej reprezentacji swojego kraju (mecz ze Stanami Zjednoczonymi). W kolejnych spotkaniach z Finlandią i Liechtensteinem trafiał do siatki.

Przed Keanem Everton pozyskał tego lata Fabiana Delpha, Jeana-Philippe'a Gbamina i Jonasa Lössla. „The Toffees” wykupili też André Gomesa z Barcelony.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy