OFICJALNIE: Moussa Wagué żegna się z Barceloną

OFICJALNIE: Moussa Wagué żegna się z Barceloną fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Barcelona | OGC Nice

FC Barcelona przekazała w oficjalnym komunikacie, że doszła do porozumienia z OGC Nice w sprawie przenosin Moussy Wagué.

Senegalczyk, który nie miał szans na regularne występy w pierwszym zespole „Dumy Katalonii”, do francuskiej ekipy przymierzany był już od dłuższego czasu. Ostatecznie dzisiaj oba kluby zamknęły operację, w ramach której prawy obrońca został wypożyczony do 30 czerwca.

To jednak nie koniec, gdyż jak poinformował mistrz Hiszpanii, przedstawiciel Ligue 1 wziął na siebie całe wynagrodzenie 21-latka, a oprócz tego posiadł opcję transferu definitywnego za kwotę 10 milionów euro plus bonusy w wysokości dodatkowych pięciuset tysięcy. Jeśli OGC Nice skorzysta z tej możliwości, wówczas FC Barcelona będzie mogła odkupić gracza za kwotę 15 milionów euro, przy czym deadline tej operacji ustalono na 30 czerwca 2021 roku.

Wagué do stolicy Katalonii został sprowadzony z KAS Eupen w sierpniu 2018 roku, a na konto Belgów trafiło wtedy pięć milionów euro. Początkowo grał on w zespole rezerw, lecz przed bieżącą kampanią przeniesiono go do pierwszej drużyny. W sumie trykot „Blaugrany” przywdziewał on 26 razy, z czego sześć, jeśli chodzi o ekipę Ernesto Valverde/ Quique Setiéna.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy