Oficjalnie: Muriqui zrobił swoje w Azji, a teraz wraca do domu

Oficjalnie: Muriqui zrobił swoje w Azji, a teraz wraca do domu
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Vasco da Gama

Muriqui związał się z Vasco da Gama.

Brazylijski skrzydłowy był jednym z pionierów wielkiej ofensywy transferowej w Chinach. W 2010 roku przeniósł się z Desportivo Brasil do Guangzhou Evergrande. Wówczas potęga tego klubu dopiero się tworzyła, a pierwsze zadanie Muriquiego stanowiła pomoc w awansie do chińskiej Superligi. To się udało w pierwszym sezonie. Kolejna kampania to mistrzostwo Państwa Środka, dwa lata później – triumf w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Zwłaszcza rok 2013 był dla tego piłkarza wyjątkowy, bo nie tylko sięgnął po trofeum LM, ale też został wybrany najlepszym obcokrajowcem na kontynencie i najbardziej wartościowym zawodnikiem LM.

Sezon 2013 Ligi Mistrzów - kompilacja:


Muriqui opuścił Chiny w 2014 roku na rzecz katarskiego Al Sadd. Tam rozegrał dwa sezony, z czego część pierwszego musiał opuścić ze względu na kontuzję. W drugim jednak znowu pokazał twarz snajpera, w 16 meczach ligowych strzelając 11 bramek. W 2016 roku na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Japonii – w FC Tokio trafił jednak do siatki rywali zaledwie cztery razy.

Teraz przyszedł czas na powrót do ojczyzny, w której przed wyjazdem zdążył zagrać w ośmiu klubach, między innymi Atletico Mineiro i Vasco da Gama, wracając tam po dwunastu latach przerwy. - W porównaniu do mojego poprzedniego pobytu wszystko jest dużo bardziej zorganizowane. Mam dalej swoje cele, chcę być tutaj mistrzem! – powiedział na prezentacji.

Muriqui z Vasco podpisał umowę do końca kwietnia 2018 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy