OFICJALNIE: Najmłodszy trener w Niemczech objął Werder Brema

OFICJALNIE: Najmłodszy trener w Niemczech objął Werder Brema fot. Joaquin Ossorio Castillo / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Werder Brema

Występujący w 2. Bundeslidze Werder Brema ogłosił, że jego trenerem został 33-letni Ole Werner. To obecnie najmłodszy szkoleniowiec w profesjonalnej piłce w Niemczech.

Utytułowany zespół z północy kraju inaczej wyobrażał sobie pierwszy sezon po spadku do 2. Bundesligi. Na tę chwilę Werder zajmuje jednak dopiero dziesiąte miejsce w tabeli rozgrywek i wygrał tylko pięć z piętnastu dotychczas rozegranych meczów.

Marcus Anfang nie stracił jednak pracy z powodu niezadowalających wyników, a w związku z zamieszaniem z domniemanym sfałszowaniem paszportów covidowych, którego dopuścił się wraz z asystentem.

Trzeba było więc poszukać nowego trenera i wybór padł na Wernera, który przed dwoma miesiącami odszedł z Holstein Kiel, plasującego się w tabeli zaplecza niemieckiej ekstraklasy jeszcze niżej. Rok wcześniej „Bociany” walczyły o awans i ostatecznie zagrały nawet w barażu o wywalczenie promocji, w którym uległy jednak Kolonii.

32-letni wtedy szkoleniowiec doprowadził też swoją drużynę do półfinału Pucharu Niemiec.

Decydującym o zatrudnieniu akurat Wernera czynnikiem było znajomość realiów drugiej ligi, a także umiejętność budowy młodej drużyny i ofensywny styl gry, o którym marzą też włodarze Werderu.

Na razie zyskali na pewno najmłodszego trenera pracującego na zawodowym poziomie w Niemczech. O rok starszy jest obecny opiekun Bayernu Monachium Julian Nagelsmann. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy