OFICJALNIE: Największy transfer w historii ekwadorskiej piłki

OFICJALNIE: Największy transfer w historii ekwadorskiej piłki
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Santos Laguna

Ayrton Preciado przeniósł się do Meksyku, zostając bohaterem największej piłkarskiej transakcji w dziejach Ekwadoru.

24-letni lewoskrzydłowy wzmocnił Santos Laguna za osiem milionów dolarów amerykańskich (6,85 miliona euro). Jest to największy transfer w historii ekwadorskiej Serie A.

Mimo wciąż młodego wieku, Preciado ma spore doświadczenie międzynarodowe. Już w 2013 roku przeniósł się do Europy do portugalskiego Trofense, potem grał też dla Leixões. W drugiej lidze portugalskiej wystąpił w 51 meczach, strzelając osiem bramek i zaliczając dwie asysty. Teraz przychodzi czas na drugi wyjazd zagraniczny, tym razem do Ameryki Północnej.

W ojczyźnie pozycję zbudował stosunkowo niedawno, bo w 2017 roku przeniósł się do Emeleku. Z lokalnym potentatem zdążył jednak dwukrotnie świętować mistrzostwo kraju. Zresztą miał duży wpływ na zdobywane tytuły, bo w 119 meczach strzelił 33 bramki i zaliczył 30 asyst. Do tego z dobrej strony pokazywał się w Copa Libertadores, czyli południowoamerykańskim odpowiedniku Ligi Mistrzów.

Emelec mógł sobie pozwolić na sprzedaż gwiazdy po majowym odpadnięciu z CL już po fazie grupowej.

Preciado znajduje się też w orbicie zainteresowań selekcjonera Ekwadoru. Do tej pory zagrał w w pięciu meczach i zaliczył jedną asystę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy