OFICJALNIE: Największy wewnętrzny transfer w historii ligi duńskiej. Nelsson w Kopenhadze!

OFICJALNIE: Największy wewnętrzny transfer w historii ligi duńskiej. Nelsson w Kopenhadze!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Kopenhaga

FC Kopenhaga poinformowała o pozyskaniu Victora Nelssona.

Kilka dni temu mistrz Danii rozstał się z Denisem Vavro. Słowak przeprowadził się do Lazio za nieco ponad dziesięć milionów euro. Na odpowiedź władz klubu nie trzeba było czekać długo.

W ostatnich godzinach poinformowano, że do drużyny dołączy Victor Nelsson. 20-latek trafił do Kopenhagi z Nordsjaelland na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Jego poprzedni klub zarobił na tym transferze 3,6 miliona euro.

Jest to tym samym najdroższy transfer w historii, jeśli chodzi o przeprowadzkę wewnątrz ligi. Ustanowienie nowego rekordu zostało potwierdzone przez obie strony.

- Victor to wielki talent, a co najważniejsze dysponuje ogromnym potencjałem. Myślę, że dzięki temu możemy być pewni, że stać go na to, aby pokazał się z dobrej strony nie tylko na krajowych boiskach, ale również na arenie międzynarodowej — powiedział trener, Ståle Solbakken.

Środkowy obrońca rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 40 meczów. Na jego dorobek złożył się jeden gol.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy