OFICJALNIE: Nani zakończył drugą przygodę w Turcji. Polski klub puszcza do niego oko

2024-05-13 11:02:54; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Nani zakończył drugą przygodę w Turcji. Polski klub puszcza do niego oko Fot. Adana Demirspor
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Adana Demirspor | Nani

Luís Carlos Almeida da Cunha, znany powszechnie jako Nani nie jest już piłkarzem Adana Demirspor. Klub unieważnił kontrakt w trybie natychmiastowym za obopólnym porozumieniem.

Nani przeprowadził się do przedstawiciela Süper Lig po nieudanym pobycie w Australii. Oficjalnie jego transfer ogłoszono 13 lipca poprzedniego roku. Strony związały się ze sobą umową na jeden sezon.

Zawarto również zapis o przedłużeniu współpracy na następne 12 miesięcy. Ostatecznie klauzula nie została aktywowana. Co więcej, klub ze środka tabeli Süper Lig na dwie kolejki przed końcem zmagań postanowił rozstać się z triumfatorem EURO 2016 ze skutkiem natychmiastowym.

„Chciałbym ogłosić, że w trybie ugodowym unieważniłem swój kontrakt z Adana Demirspor w trybie natychmiastowym. Chciałbym podziękować kibicom za pełne wsparcie. Teraz rozważę kolejne kroki w piłkarskiej karierze” – oświadczył doświadczony skrzydłowy w mediach społecznościowych.

Zdobywca Pucharu Europy z Manchesterem United w sezonie 2007/2008 większość spotkań dla Adany rozegrał jako zmiennik. Łącznie uzbierał 34 występy, okraszone czterema trafieniami i trzema asystami.

Pod koniec sezonu 37-latek został zawieszony przez waśnie z trenerem Hikmetem Karamanem. To był też powód, dla którego udało się dyplomatycznie doprowadzić do rozstania.

Czy status wolnego piłkarza skłoni tym razem Górnika Zabrze do przedstawienia Portugalczykowi warunków współpracy? Niedawno w rozmowie z Mateuszem Borkiem dla Kanału Sportowego Lukas Podolski ujawnił, że próbował przekonać wychowanka Sportingu CP do spróbowania sił w Ekstraklasie.

– Nani. Tak, ten Nani. Był temat rok temu. Poszedł wtedy do Adany w Turcji. Może ten temat wróci – zapowiedział nieśmiało „Poldi”.

Życiorys piłkarza rozpoczynającego okres bezrobocia ozdabiają pobyty również w takich miejscach, jak Fenerbahçe, Valencia, Lazio, Orlando City, Venezia czy Melbourne Victory.