OFICJALNIE: Napastnik odchodzi ze Sportingu

OFICJALNIE: Napastnik odchodzi ze Sportingu fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: 1. FC Kaiserslautern | Sporting CP

Lukas Spalvis zakończył swą nieudaną przygodę ze Sportingiem.

Reprezentant Litwy rozwiązał umowę z portugalskim gigantem i niemal natychmiast związał się czteroletnią umową z niemieckim 1. FC Kaiserslautern. Wybór ten nie jest przypadkowy, bowiem 23-latek miniony sezon spędził na wypożyczeniu właśnie w ekipie z Fritz-Walter-Stadion.

Spalvisa od przenosin do południowych Niemiec nie zraził nawet fakt, iż Kaiserslautern zostało właśnie zdegradowane do tamtejszej trzeciej ligi, jako ostatni zespół w stawce W 2. Bundeslidze.

Urodzony w Wilnie piłkarz swoimi pięcioma bramki próbował przyczynić się do zrealizowania ostatecznie nieudanej misji, jaką było utrzymanie popularnych „Czerwonych Diabłów” na drugim poziomie rozgrywkowym.

Spalvis z wielkimi nadziejami trafił do Sportingu w 2016 roku jako gwiazda ligi duńskiej, w której bił rekordy strzeleckie grając dla tamtejszego Aalborga. Portugalska przygoda okazała się jednak sporym rozczarowaniem, co w dużej mierze było spowodowane licznymi kontuzjami, jakich Litwin doznawał w Lizbonie.

W barwach popularnych „Lwów” ostatecznie nie rozegrał żadnego oficjalnego spotkania, podobnie zresztą, jak miało to miejsce na wypożyczeniu w innym portugalskim pierwszoligowcu, Belenenses.

Mimo że nowy nabytek Kaiserslautern urodził się na Litwie, lata dzieciństwa spędził w Szwajcarii dokąd wyemigrował wraz z matką. W dorosłej karierze zdecydował się jednak reprezentować kraj urodzenia, dla którego wystąpił jak dotąd osiemnastokrotnie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy