OFICJALNIE: Newcastle United rozpoczyna okno transferem reprezentanta Anglii

OFICJALNIE: Newcastle United rozpoczyna okno transferem reprezentanta Anglii fot. charnsitr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Newcastle United

Newcastle United poinformowało o sprowadzeniu Nicka Pope’a, ośmiokrotnego reprezentanta Anglii, który dotąd bronił barw Burnley. To pierwsza twarz w zespole tego lata.

Burnley spadło do Championship i, mając w perspektywie mundial w Katarze, zawodnik postanowił zatroszczyć się o swoją przyszłość. Propozycja przedstawiona mu przez „Sroki” została przyjęta.

Bramkarz podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku. Jest pierwszym transferem Newcastle United przed sezonem 2022/2023, nie licząc wykupienia przebywającego do tej pory na wypożyczeniu Matta Targetta.

Cała operacja pochłonęła 10 milionów funtów, czyli 11,64 miliona euro.

Nick Pope uchodzi za jednego z najlepszych fachowców na swojej pozycji w całej Premier League. W 141 występach na tym szczeblu zachował 47 czystych kont.

Anglik o miejsce między słupkami będzie rywalizował z Martinem Dúbravką.

Ekipa z St James' Park ma w planach następne wzmocnienia. Celem jest chociażby pozyskanie nowego stopera i wzmocnienie konkurencji wśród napastników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] Wisła Kraków podjęła rozmowy z nowym kandydatem na trenera. Jako piłkarz rozegrał ponad 400 meczów w topowej lidze Wisła Kraków podjęła rozmowy z nowym kandydatem na trenera. Jako piłkarz rozegrał ponad 400 meczów w topowej lidze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy