OFICJALNIE: Newcastle United rozpoczyna okno transferem reprezentanta Anglii

OFICJALNIE: Newcastle United rozpoczyna okno transferem reprezentanta Anglii fot. charnsitr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Newcastle United

Newcastle United poinformowało o sprowadzeniu Nicka Pope’a, ośmiokrotnego reprezentanta Anglii, który dotąd bronił barw Burnley. To pierwsza twarz w zespole tego lata.

Burnley spadło do Championship i, mając w perspektywie mundial w Katarze, zawodnik postanowił zatroszczyć się o swoją przyszłość. Propozycja przedstawiona mu przez „Sroki” została przyjęta.

Bramkarz podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku. Jest pierwszym transferem Newcastle United przed sezonem 2022/2023, nie licząc wykupienia przebywającego do tej pory na wypożyczeniu Matta Targetta.

Cała operacja pochłonęła 10 milionów funtów, czyli 11,64 miliona euro.

Nick Pope uchodzi za jednego z najlepszych fachowców na swojej pozycji w całej Premier League. W 141 występach na tym szczeblu zachował 47 czystych kont.

Anglik o miejsce między słupkami będzie rywalizował z Martinem Dúbravką.

Ekipa z St James' Park ma w planach następne wzmocnienia. Celem jest chociażby pozyskanie nowego stopera i wzmocnienie konkurencji wśród napastników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy