OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE

OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The FA

Angielski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie, w którym poinformował o anulowaniu rezultatów części lig półamatorskich i wszystkich amatorskich mężczyzn oraz kobiet.

The FA w obawie przed przedłużającym się okresem zawieszenia piłkarskich rozgrywek postanowił po szeroko zakrojonych konsultacjach zakończyć część półamatorskiego oraz cały amatorski sezon na terenie Wielkiej Brytanii w wykonaniu mężczyzn i kobiet.

W przypadku panów oznacza to, że trwający sezon dobiegł końca dla drużyny rywalizujących od siódmej klasy rozgrywkowej w dół, co stanowi łącznie 91 lig z poziomu półzawodowego. Z kolei u pań dalej grać będą tylko Women's Super League (żeński odpowiednik Premier League) oraz Championship.

„Mierzymy się z trudnymi warunkami dla angielskiej piłki nożnej. Wszystkie podejmowane przez nas decyzje leżą w najlepszym interesie wszystkich uczestników rozgrywek i są konsultowane z kluczowymi interesariuszami. Naszym głównym celem zawsze będzie zapewnienie bezpieczeństwa i dobrobytu klubom, zawodnikom, personelowi, urzędnikom, wolontariuszom oraz kibicom w tym niespotykanym czasie. Podjęte przez nas kroki uwzględniają wpływ finansowy w tym niepewnym okresie i najbardziej uczciwą metodę rozstrzygnięcia sezonu przy zachowaniu integralności lig” - czytamy na stronie Angielskiego Związku Piłki Nożnej.

Na mocy wypracowanego porozumienia trwający sezon półamatorski został anulowany i zespoły rywalizujące od siódmej klasy rozgrywkowej w dół nie uzyskają awansów oraz nie zanotują spadków. Podobnie rzecz ma wyglądać na poziomie amatorskim, gdzie są omawiane jeszcze warunki definitywnego zakończenia lig.

The FA poinformował jednocześnie, że w dalszym ciągu będzie się starał dograć do końca trwające edycje krajowych pucharów.

„Przeglądamy wszystkie opcje, starając się ukończyć te zawody, gdy będzie to bezpieczne i właściwe. Zaangażowane kluby są bliskie osiągnięcia wielkiego finału, a dla tych zespołów i kibiców zrobimy wszystko, aby utrzymać przy życiu ich marzenia o grze na Wembley” - zapewniają przedstawiciele Angielskiego Związku Piłki Nożnej.

***

Decyzja o całkowitym anulowaniu sezonu 2019/2020 w niższych ligach wywołała sporo protestów, szczególnie wśród drużyn, które już zapewniły sobie awans. Niewykluczone, że dojdzie tych przypadkach dojdzie do sporów sądowych.

Więcej na temat: Oficjalnie Anglia Koronawirus

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy