Oficjalnie: Nowa posada selekcjonera Czech

Oficjalnie: Nowa posada selekcjonera Czech
Redakcja
Redakcja
Źródło: Anży Machaczkała

Reprezentacja Czech zakończyła swój udział w Mistrzostwach Europy we Francji już na etapie fazy grupowej, mimo wszystko pozostawiając po sobie dobre wrażenie – trzy równe mecze z wymagającymi rywalami.

Koniec turnieju oznacza także zakończenie współpracy, na jego życzenie, z Pavlem Vrbą – selekcjonerem kadry narodowej, który już przed mistrzostwami wyrażał chęć powrotu do piłki klubowej. Po czeskiego trenera pierwsze w kolejce ustawiło się Anży Machaczkała. Klub, który jeszcze kilka lat temu dysponował gigantycznym budżetem oraz drużyną złożoną z gwiazd pokroju Samuela Eto’o, w ostatnim sezonie ledwo utrzymał się w rosyjskiej ekstraklasie. 

Drużyna potrzebuje rewolucji i odświeżenia składu. Nie dziwi więc zasięgnięcie po tak doświadczoną postać jak selekcjoner reprezentacji Czech. 

Pavel Vrba w ciągu ostatniej dekady prowadził słowacką MŠK Žilina oraz czeską Viktorię Pilzno. To także obrazuje, jak wierny swoim klubom pozostaje Vrba – dla porównania, w Anży przez ostatnie 10 lat pracowało 11 szkoleniowców.

Czeska federacja tym samym jest zmuszona rozpocząć poszukiwania następcy Vrby.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy