Oficjalnie: Nowa praca Paco Jémeza. Pierwszy raz poza Hiszpanią!

Oficjalnie: Nowa praca Paco Jémeza. Pierwszy raz poza Hiszpanią!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Cruz Azul | Cadena Ser

46-letni Paco Jémez został nowym szkoleniowcem Cruz Azul.

Hiszpan we wrześniu musiał rozstać się z Granadą po rozczarowującym początku sezonu, chociaż uprzednio związał się trzyletnim kontraktem. Znany z ofensywnego stylu gry Jémez, praktykowanego przez lata w Rayo Vallecano, odrzucił propozycję przeprowadzki na Półwysep Arabski, wybierając wylot za ocean.

- Cruz Azul i liga meksykańska dają mi ambicję i narzędzie do rywalizowania na najwyższym poziomie. Chciałem wyzwania a ich projekt przekonał mnie. On wymaga dużo ode mnie, tego chciałem - powiedział dla „Cadena Ser”.

- Tydzień po opuszczeniu Granady dostałem ofertę z Dubaju. Podziękowałem i odmówiłem. To nie był na  to dobry czas ani propozycja, której bym oczekiwał.

- Cruz Azul jest jednym z czołowych zespołów w Meksyku. Nie wygrało tytułu od 1997 roku, ale ma dużo kibiców i mocny projekt.

Cruz Azul ma za sobą słabiutką Aperturę, zajmując dopiero 14. pozycję w tabeli. Clausura rozpoczyna się w styczniu, a drużyna, już z Jémezem, przygotowania do kolejnego sezonu rozpocznie czwartego grudnia.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy