OFICJALNIE: Nowy klub Bafétimbiego Gomisa

OFICJALNIE: Nowy klub Bafétimbiego Gomisa
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Galatasaray SK

Bafétimbi Gomis już nie jest piłkarzem Galatasaray.

33-letni napastnik związał się z Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej do 30 czerwca 2021 roku. Kwota transakcji wyniosła pięć-siedem milionów euro. Według nieoficjalnych informacji piłkarz zarobi osiem milionów euro za sezon gry.

Do transferu dochodzi ostatniego dnia okna w Arabii Saudyjskiej i dopełnia on bardzo udane tygodnie na rynku ze strony Al-Hilal, które wcześniej sprowadziło między innymi Omara Abdulrahmana, największą gwiazdę piłki na Półwyspie Arabskim. Z kolei zespół od kilku tygodni prowadzi dobrze znany portugalski trener, Jorge Jesus.

Gomis w Stambule występował od lata 2017 roku. W 42 meczach strzelił 32 bramki i zaliczył sześć asyst.

Francuz w przeszłości grał dla Saint-Étienne, Troyes, Lyonu, Swansea City i Marsylii.

Transfer doświadczonego atakującego jest jednym z największych w historii mistrza Arabii Saudyjskiej. Do tej pory najwięcej wydano na Youssefa El Arabiego, bo 7,5 miliona euro, gdy ten w 2011 roku przechodził z SM Caen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy